№ 5 Травень 2011


За«хмарні» обрії IT

Компанія De Novo почала працювати на ринку ІТ­послуг з вересня 2008 р. За цей час їй вдалося продати контрольний пакет акцій (99,95 %) міжнародній інвестиційно­технологічній компанії КМ Core, залучити міноритарних інвесторів, якими стали Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до групи Світового банку, й Intel Capital, розширити пул клієнтів до понад 30 компаній, а також побудувати найбільший в Україні комерційний Центр обробки даних (ЦОД). Про те, як De Novo змогла за нетривалий час досягти таких відчутних результатів, розповів її генеральний директор Максим Агєєв.


Уроки лівійської джамахірії

Володимир Дмитренко, історик, письменник, спеціаліст з аналізу інформації


Примноження капіталу

Наприкінці 2010 р. кілька українських компаній вдало розмістили свої акції на Варшавській біржі. Це дає підстави стверджувати, що український ринок капіталу відновлюється.

Про нинішні тенденції на вітчизняному фондовому ринку ми запитали у директора з інвестицій інвестиційної групи «Арт­Капітал» Володимира Бичника.


Ласий пиріг українського ритейлу

Торік ринок ритейлу продемонстрував відчутне зростання. Чи будуть динамічними темпи розвитку в 2011 р.?


Стрімкий старт

За три роки розробники інтернет­порталу Prom.ua знайшли інвестора, розкрутили ресурс до 200 тис. відвідувань на добу та розширили штат співробітників до 110 осіб.


Корабель для душі

Олександр Ктиторчук купив старий корабель і за кілька мільйонів доларів зробив з нього заклад для відпочинку.


Лови хвилю!

Яхтинг – задоволення вишукане і дороге, захоплення для обраних. Білосніжна яхта­красуня завжди була красномовним показником фінансового успіху та належності до привілейованої касти, проте найголовніше – це чиста романтика і пристрасть.


Дивіденди колекціонера Миколи Білоусова

Хобі відомого українського колекціонера, співвласника галереї «Ню Арт» Миколи Білоусова перетворилося на прибутковий бізнес. До того ж він упевнений, що основні дивіденди в житті отримує від споглядання шедеврів мистецтва та щастя володіти ними.


Олексій Анд

У середині дев’яностих ця подія була справжньою сенсацією. Картина молодого київського художника Олексія Анда з містичною назвою «Фатальність» стала лідером першого аукціону сучасного українського живопису «L1», який відбувався у Національному художньому музеї (м. Київ), та була продана за рекордну на той час суму – 7 тис. дол. Ім’я автора не сходило зі шпальт газет і журналів, а експерти IV–V міжнародних фестивалів зазначили, що Олексій Анд належить до двадцятки найкращих художників України. У минулорічному російському художньому рейтингу автора названо професійним сформованим художником, чиї картини мають попит на сучасному арт­­ринку.


До біса все! Летимо!

Ще кілька років тому бізнес­ідея ексцентричного мільярдера Річарда Бренсона про космічний туризм породжувала лише посмішку. Сьогодні, незважаючи на те, що ціна питання перевищує 200 тис. дол., за право увійти до перших сотень щасливих клієнтів Virgin Galactic сперечаються, зокрема й в Україні.


Прем’єра Suzuki Swift у Києві

14 квітня в центрі Києва, на Європейській площі, відбулася презентація ­нового Suzuki Swift.


Італійський трансавангард у «М17»

15 квітня у Центрі сучасного мистецтва «М17» відкрилася виставка «Італійський трансавангард».


Гордість країни

14 квітня у Києві Фонд Віктора Пінчука вручив 8­му щорічну премію «Гордість країни–2010».


BaselWorld – 2011

У швейцарському місті Базель відбулася щорічна найбільша світова виставка елітних прикрас і годинників BaselWorld–2011 за участю 1892 компаній­виробників із 45 країн.


Villa Elena – перший п’ятизірковий готель у Криму

21 квітня готель і резиденція Villa Elena (м. Ялта) офіційно отримав статус п’ятизіркового готелю, ставши першим готелем такого рівня в Криму.2020 рік. Сидять дві українські пані­пенсіонерки у кав’ярні. «Думаю, краще купити акції “Мотор­Січі”», – каже одна, попиваючи каву. «Ні, світова кон’юнктура підказує, що сьогодні треба вкласти кошти в “хіміків”», – відповідає інша. «Твоя пенсія в якому пенсійному фонді?» – запитує перша. Друга в цей час уважно слідкує за неоновою стрічкою, на якій пропливають останні ринкові новини… «Що ж, усе добре, індекс української біржі невпинно зростає»…

2011 рік. Українці в задумі: куди інвестувати власні кошти? Щоб не тільки компенсувати інфляцію, а ще й заробити. Нерухомість як інвестиція втратила свою привабливість, рівень відсотків за депозитами знизився за рік майже вдвічі. Золото – гарний варіант для збереження грошей, але не найкращий спосіб для збагачення. Відкрити зараз ще один бізнес – це також гра в рулетку.

Що залишається? Можна вкласти гроші в мистецтво, так як це робить один із героїв нашого номера Микола Білоусов. Однак час, коли справж­ній витвір мистецтва вдавалося придбати за безцінь, уже минув. Інший варіант – купити роботи перспективних митців і чекати, поки вони перейдуть у ранг геніїв. Утім, цей момент, можливо, ніколи й не настане.

Залишається ще гра на фондовому ринку. Майже кожен заможний і навіть середній американець чи європеєць має власний інвестиційний портфель, володіє акціями різних підприємств, вкладає кошти у приватні пенсійні фонди. В Україні ж лише одиниці є учасниками фондового ринку. По­перше, масово українці майже не знають, що це таке і за якими правилами він працює. По­друге, наш фондовий ринок, як сказав головний герой номера Володимир Бичник, вузький і відсторонений. Ще й нестабільний і такий, що демонструє великі ризики – додам до цього я.

Ех, не жити нам поки що спокійним життям на відсотки з власного капіталу?! І наші бабуні наразі обговорюють рівень урожаїв на присадибних ділянках, а не котирування акцій. Лишається дочекатися 2020 року і побачити: розказана на початку історія є передбаченням чи просто вигадкою…Оксана Підсуха (Чижевська),
головний редактор


Реклама