№ 1(3) Січень/Лютий 2008


Ярослав Заблоцький.
Стартовий капітал у бізнесі –
це сама людина

«Якщо доля підносить вам лимон, спробуйте зробити з нього лимонад» – вислів відомого американського психолога Дейла Карнегі вже давно став гаслом сучасного прогресивного світу. Проте не кожен має сили змінити стан речей на свою користь, отримавши такий карнегівський лимон за подарунок життя. І лише одиниці, досягши вершини та попиваючи на ній жаданий лимонад, ставлять перед собою ще складніші завдання. Ярослав Заблоцький вважає, коли Бог дав людині талант постійно йти у фарватері, то треба увесь час рухатися вперед. Не до стовпчика, який зветься маяком, а просто вперед. А ще він переконує, що не варто мріяти, бо коли мрії здійснюються, людина може припинити рухатися далі.


Сестри Попови. Подолання перешкод або конкур

У сучасному світі досі існує дивне уявлення, що бізнес – це чоловіча справа. Щоб не дратувати адептів фемінізму, поспішаю додати, що це твердження спростовується відразу, коли доля заводить до кінноспортивного клубу «Магнат».


Київські Контракти

Однією з подій, що сприяли розвиткові Києва як значного торговельно-промислового центру, є заснування Київського контрактового ярмарку, або у просторіччі – Контрактів. Завдяки їм київське життя почало жвавішати, а саме місто – забудовуватися та залюднюватися. Цій важливій події нещодавно виповнилося 210 років.


Лорд Фостер та вежі його фантазії

Архітектор Лорд Фостер вже багато десятиріч має славу символа епохи. Його замовниками є наймогутніші держави світу, друзями – королі та президенти. Люб’язність Нормана Фостера, ідеальні манери та повсякчасне творче натхнення роблять його людиною винятковою. Мабуть, саме через це усі його творіння (чи аеропорт, чи хмарочос, чи реставрація старої будівлі) відбивають риси автора: кожна робота – сама елегантність, стиль та довершеність.


Преміум mobile

Імідж успішної ділової людини повсякчас формують різноманітні аксесуари. І передусім ця тенденція стосується мобільних пристроїв, що покликані підкреслити неповторну індивідуальність особистості та її безпосередню націленість на успіх.


Юрій Бусленко: Мелодія пустелі

Кажуть, що талановита людина є талановитою в усьому. Це твердження цілком справедливе щодо Юрія Бусленка. Астрофізик, краєзнавець, альпініст, журналіст, завзятий кінолог, людина-енциклопедія... Та перед­усім Юрій Бусленко все ж таки фотограф. Саме фотографію він вважає за своє покликання, починаючи з семирічного віку – з того моменту, як зробив першу свою світлину.


Генрі Форд. Людина, автомобіль, концепт

Шалена популярність, якою користується ім’я Генрі Форда, на перший погляд може видатися дивною. Так, мільйонер, так, один із конструкторів популярного автомобіля і власник великої автокорпорації – але скільки десятків подібних персонажів знає історія? Проте в розвитку людської цивілізації Форд залишив дуже помітний слід, заклавши підвалини як сучасної промислової технології, так і соціальної політики західних демократій.


Павло Фішель: До цілісності через любов

У сучасному живописі часом побутує думка, що реалістичне мистецтво себе вичерпало. Воно надто зрозуміле, надто прямолінійне, у ньому надто багато видатних імен, з якими важко змагатися. Авангард у цьому сенсі часом видається більш придатним для самоствердження. І тому знайомство з творчістю київського маляра Павла Фішеля є великою несподіванкою і справжньою приємністю для всіх небайдужих до живопису.


Тут ви ще не бували...

Трохи більше, ніж століття тому, мандрівка навколо світу за вісімдесят днів здавалася фантастичною і заледве здійсненною. Сьогодні така подорож можлива і за два тижні. Часи змінюються, а з ними змінюються і смаки: вже нікого не здивуєш африканським сафарі, дайвінгом у Червоному морі та найзірковішими із престижних готелів. Мандрівники шукають нових вражень та недосліджених, таємничих місць на планеті.


На варті світу речей

Психологи доводять, що за допомогою колекціонування людина намагається зберегти минуле і водночас вплинути на майбутнє. Адже саме завдяки збиранню можна створити цілісну картину із розрізнених клаптиків і зрозуміти про світ більше, ніж ми знали до того.


Де навчаються бізнесу?

Де навчаються, аби потім стати успішними бізнесменами, власниками своєї справи або керівниками великих компаній? У школах бізнесу? Але світова історія демонструє, що бізнес – це не професія, це, так би мовити, «стан душі», адже найзначніші фігури в бізнесі, якраз, в подібних школах і не вчились. Цікаво, де ж навчалися сьогоднішні українські підприємці та керівники? Яким професіям збиралися присвятити своє життя?1-2


Слово редактора


Все починається з ідеї… 10 років тому лікаря Ярослава Заблоцького називали мільйонером. От тільки не за прибутки, а за борги, які він мав, відкривши у Львові стоматологічну клініку з найдорожчим обладнанням та найсучаснішими технологіями. «Самогубство» – оцінив би цей вчинок будь-який західний фінансовий аналітик. І був би правий. Адже 10 років тому у Львові заможних людей практично не було. Та й не до «голівудської усмішки» було людям в 90-і роки вже минулого століття. Чи ж можна було в такій ситуації розраховувати на успіх бізнесу?!

 

«Якщо в тебе є ентузіазм, ти можеш здійснити все, що завгодно» – сказав колись Форд. Доповнимо від себе: для успіху будь-якого бізнесу, окрім ентузіазму, важлива ІДЕЯ і розуміння того, як її втілити. А для цього потрібна лише одна річ – голова. І зовсім не обов`язковими є освіта, зв`язки або стартовий капітал.

Такі міліардери, як Ендрю Карнегі, Джон Рокфеллер і вже згаданий Генрі Форд, починали, не маючи в кишені великих грошей. Але у них були гарні ідеї, і вони знайшли нестандартний спосіб їхнього втілення. Стартовим капіталом героїнь цього випуску журналу, власниць кінно­спортивного клубу «Магнат» Наталі й Діани Попових, було щире захоплення кіньми. Це почуття стало поштовхом до будівництва кінного клубу на місці колишнього звалища під Києвом.

 

А що ж наш головний герой, пан Заблоцький? Його заклад нині є одним із європейських цент­рів стоматології. Але Ярослав Володимирович не зупиняється і на цьому. Він планує продавати ліцензію на право відкриття клінік Заблоцького в інших країнах та відкрити Світовий Імплантологічний освітньо-навчальний центр в столиці України.

Все починається з ідеї…


Оксана Підсуха (Чижевська),
Головний редактор


Реклама