№ 2(4) Березень 2008


Філософія фінансів Жомарта Єртаєва

Чи може людина сполучити в собі несумісне? Писати, приміром, філософські есе, чудово знатися на літературі та керувати банком? Виявляється, може.
Більше того, Жомарт Єртаєв стверджує, що в нього на все є час. Не знаю, як щодо часу, та оптимізму й почуття гумору йому не позичати.
– Ну що ж, я можу Вам анекдот цікавий розповісти, – починає він інтерв'ю.

Важко повірити, що ця весела, невимушена у спілкуванні людина керує величезними грошовими й людськими ресурсами.
Уже наступної хвилини він зібраний, стриманий і готовий говорити про нюанси української банківської системи й особливості сприйняття банківських продуктів українськими споживачами. Причому, цікавішої та компетентнішої думки важко почути деінде. Такий він – голова правління БТА Банку Україна.


Наталя Мартиненко: Подорожі – це професія

Її заповітною мрією з дитинства було якомога більше подорожувати. До British Airways вона прийшла саме завдяки можливості реалізувати цю мрію. Протягом 12 років у компанії вона відвідала більш ніж 60 країн! Однак ані запалу, ані ентузіазму, ані пристрасного бажання мандрувати в ній не поменшало. Після інтерв’ю вона якраз збиралася відлітати, тому розмова вийшла стрімкою, але цікавою і жвавою.


Істинний киянин із Брянська

Майже всі українці бачили чи хоча б чули про ошатну будівлю міського Будинку вчителя на Володимирській вулиці у центрі Києва. Ця споруда стала не тільки видатною пам’яткою архітектури, але й відіграла неабияку роль в українській історії. Разом із тим, мало хто знає про те, що Будинок учителя, раніше – Педагогічний музей, подарував столиці підприємець і меценат Семен Могилевцев.


Емоції в конверті

Найдавніша привітальна листівка з’явилася у XV столітті, тобто з початком книгодрукування в Європі. Як це не дивно, вона присвячена святу закоханих – Дню Святого Валентина! Її створення приписують герцогу Орлеанському, – сидячи у в’язниці, він складав любовні послання дружині. Але відтоді минуло майже п’ять сторіч, поки вісімнадцятирічний хлопчина Джойс Холл зробив привітальні листівки доступною приємністю для кожного.


Музи для бренду

Найцікавіші історії компаній пов’язані зі створенням їхніх назв. Як виявилося, на ім’я відомих марок вплинули: самі засновники, забобони, фрукти, літери, цифри, боги, суперечки, географічні назви...


Булат і золото

Важко, майже неможливо не піддатись чарам витонченої й жорстокої краси старовинних лез. До того ж, антикварна холодна зброя може стати не тільки прикрасою, подарунком чи предметом заслуженої гордості свого власника, але й ефективним засобом отримання прибутку. При інвестиціях у старовинну зброю, за умови вдалого вибору об’єкта, він може бути істотним – декотрі зразки дорожчають зі швидкістю 20–25% на рік!


Олег Жарій. Коли у Києві запалюють ліхтарі

Важко сказати, чим саме є для цього митця фотографія – стилем життя чи захопленням. Професор, доктор фізико-математичних наук, людина, що знайшла в цифрах і суворих рівняннях поезію і гармонію, Олег Жарій почав фотографувати рано – з шести років. Перед цим він уже ретельно прочитав і простудіював (!) три серйозні книжки про мистецтво фотографії.


Арт-готель для тих, хто розуміє

Що може бути буденнішим за відпочинок у п’ятизірковому готелі? Що взагалі яскравій особистості робити у такому місці! Мабуть, саме ці питання ставив собі німецький дизайнер Ларс Строшен (Lars Stroschen), створюючи у Берліні чи не єдиний у світі арт-готель Propeller Island City Lodge.


Портрети комах і рослин на полотнах Олексія Литвиненка

Картини цього українського маляра – не лише дивовижна подорож у його внутрішній світ (це ж бо можна сказати про будь-які художні твори). Литвиненкові полотна мають незбагненну силу впливати на самого глядача, відкриваючи в його свідомості досі приховані простори.


Куба поруч

Куба – країна-казка. Опинившись на «острові свободи», ми очікували, що переживемо певний ефект машини часу. Проте не до такої міри! Адже те, що ми побачили, достоту нагадало нам добре знайомі радянські 80-ті. Тільки зі своєю неповторною специфікою.


Вирости над стереотипами

Досягають успіху, зокрема у бізнесі, часто ті, хто ламає старі, усталені правила, виходить за рамки пересічного сприйняття. Час легкого та швидкого збагачення за рахунок недосконалого законодавства та сліпої вдачі давно минув. Потрібні якісно нові підходи до бізнесу. І виграє той, хто здатен на нестандартні ходи. Так це чи ні, ми запитали у самих бізнесменів.1-2

 

Слово редактора


Більшості людей зміни видаються небезпечними. «Але переможець – це той, хто відважніший за інших. Той, кому подобається стимулювати зміни», – переконаний автор книги «Ламаючи стереотипи» француз Жан-Марі Дрю.


У 1968 році світовий рекорд зі стрибків у висоту належав Валерію Брумелю. Він надзвичайно вміло використовував так звану техніку western roll і, здавалося, перевершити його не вдасться нікому. Однак у цьому ж таки 1968-му в легку атлетику увірвався Дік Фосбері, продемонструвавши нову техніку стрибка – спиною до планки. Цей революційний спосіб дозволив Фосбері поставити новий світовий рекорд і докорінно змінити техніку в цьому виді спорту.


Герої даного випуску не мають прямого стосунку до великого спорту. Однак і банкір із Казахстану, і чарівна пані – керівник представництва авіакомпанії, і власник «Будинку клоунів», до речі, сам колишній клоун, зрештою усі герої номеру також долають висоти. Тільки кожен свої. І роблять це краще за інших. Чому? Можливо, тому, що, як і великому спортсмену Фосбері, їм вдається подивитися на свою «планку» іншими очима, помітити те, чого раніше не помічали, мислити так, як до них не думав ніхто. І саме це дозволяє їм встановлювати власні рекорди.

 

Оксана Підсуха (Чижевська),
Головний редактор

Анонс номера