Володимир Продивус.
У бізнесі немає друзів і родичів

Готуючись до інтерв'ю, навіть не думав, що так важко говорити з другом — про дружбу.
Серед численних талантів Володимира Продивуса є один особливого ґатунку: він уміє бути другом.
Володя не поділяє людей за рангом. Серед його друзів — люди абсолютно різні. Політик чи бізнесмен, інженер чи робітник, відомий спортсмен чи популярний артист — для Володимира соціальний статус не має значення.
Володимир знає, як берегти дружбу. За цими законами він живе. Його не треба просити про допомогу — він сам розуміє, коли вона потрібна. Якось Володя сказав: «У цьому житті все має свою ціну. Дружба — найкорисливіше з почуттів. Адже, віддаючи усього себе другу, ти чекаєш від нього того самого».


Майкл Дон. Далі буде...

Коли він вийшов з літака і ступив на американську землю, у нього було 880 доларів у кишені. Поруч із ним стояли двоє маленьких донечок та дружина. Він не знав жодного слова англійською, однак у той день йому здавалося, що він попрощався з минулим назавжди. Майкл навіть гадки не мав, що через вісім років знову сяде у літак і повернеться в місто, де народився і виріс…


Скарби Полуботка

Про Павла Полуботка – українського наказного гетьмана – відомо небагато: обстоював козацьке самоврядування, за що Петро І піддав його смертній карі. Проте останнім часом його ім'я дедалі частіше виринає в дослідженнях українських істориків, археологів, журналістів… Усі вони намагаються знайти скарб Полуботка, прихований ним напередодні смерті та заповіданий незалежній Україні!


Капітал у винній пляшці

Сьогодні в Україні добре вино дедалі частіше стає не тільки предметом гордості та задоволення, але й інвестицією в майбутнє. Головне у цьому питанні – правильно його купувати та зберігати. Не дивлячись на свою нібито простоту, винна колекція – це досить специфічний вид вкладання грошей, пов’язаний як зі значними витратами, так і з ризиком. Та якщо пощастить – на цьому можна заробити від 5% до 30% на рік!


ДІАМАНТові мрії

Сьогодні серед мешканців столиці з високим соціальним статусом все більш популярними стають так звані «клубні» будинки. Житловий будинок «Діамант», що знаходиться на столичному бульварі Шевченка, поблизу Ботанічного саду, — яскравий приклад ідеального поєднання різних складових.


Ваш офіс: два в одному

Сучасна ділова людина прагне працювати в офісі, обладнаному за останніми технічними ноу-хау. По дорозі до офісу не гаяти час на затори, а приїхавши — поставити автівку на гарантоване місце у паркінгу. При цьому добре, якщо в будівлі можна пообідати, купити їжу та ліки, а то й зіграти в боулінг… Про новітні тенденції у сфері офісної нерухомості розповідає Сергій Козлов, спеціаліст з комерційної нерухомості агентства «Велфорт Ріал Істейт».


Шарль Тіссо та син

Коли 18-річний Шарль-Еміль Тіссо сів на корабель, щоб відвідати свого дядька, який мешкав в Америці, він мав за плечима лише невеликий курс навчання годинникарській майстерності та юнацьку заповзятість. За традицією він мав би піти шляхом свого батька, дрібного підприємця, годинникаря. Проте, перебуваючи в Новому світі, Шарль-Еміль познайомився не тільки з іншими умовами життя, але й з принципово новою організацією виробництва та праці.


Годинник в історіях

Годинник — винахід простий та очевидний. Іноді здається, що людина та цей пристрій були створені одночасно. Поміж тим, колись людство орієнтувалося в часі, спостерігаючи не за бігом секундної стрілки, а за рухом зірок чи сонця, та прокидалося ранком без дзвону будильнику…


Проект «Миші»: Віднайти в собі дитину

Спочатку ідея полягала у тому, щоб зробити «дорослі» фотографії дітей, без рожевих бантиків та солодкуватих усмішок. Особисто мене обурюють мікімауси не до місця й не до діла, безліч ядучих барв та забагато пластику. Відусюди нашою з вами свідомістю маніпулює естетика супермаркету з рум'яним дитячим обличчям та рожевою попою. А нам раптом схотілося пригадати, що діти — це ті самі люди, тільки маленькі.


Владислав Троїцький. Дах для мистецтва

Владислав Троїцький не підпадає під традиційні уявлення про директора театру. На початку 90-х він займався наукою, згодом бізнесом, а потім серйозно захопився мистецтвом і створив приватний камерний театр. Центр сучасного мистецтва «Дах», який Троїцький називає «готелем мистецтв», – невеличке приміщення на 50 глядачів, де стільці висять на стелі, а замість місць для сидіння використовують дерев’яні лави.


5 дивовиж Норвегії

Норвегія асоціюється в першу чергу з вікінгами та тролями. Напевно, не знайдеться такої людини, яка б не знала про славетних воїнів-завойовників або не читала скандинавських казок про дивовижних тролів.

Та, збираючись відвідати Норвегію, варто знати, що в цій країні є й інші дива.


Валерій Франчук. Діалог з душею

Чи є в людини душа? В той час, як науковці сперечаються про це, український художник Валерій Франчук веде власний діалог з душею, ніскільки не сумніваючись в тому, що вона існує...


У дружбу чи в службу?

Чи реально зберегти дружбу у спільному бізнесі? Чи можуть товариські та родинні стосунки стати міцним фундаментом для спільної справи? Або, навпаки, дружнє партнерство у бізнесі приречене?


Олена Гуляс

Започатковуючи рубрику, присвячену новим обличчям українського бізнесу, відкриваємо її з портрету молодої бізнес-леді, яка вважає, що залишити кар’єру заради сім’ї вона зможе, але ненадовго.1-2


Слово редактора

 

Андрій М., провідний програміст із Силіконової долини, за якого змагаються всі американські комп’ютерні гіганти, поспішає на літак. Подорож на нього чекає довга. Спочатку до Сан-Франциско автівкою. Потім із Сан-Франциско до Амстердаму, через океан. Звідти — до Києва і, нарешті, поїздом до Сімферополя. Там знову автівкою, по знайомому кримському серпантину, аж до самісінького мису Тарханкут.

 

У цей час Марк Р., скрипаль тель-авівського оркестру, вже прибув черговим рейсом ізраїльської авіакомпанії до Києва. Він планує кілька днів побути в місті, відвідати свою тітоньку Бебу та зазирнути на книжковий ринок. Українських книжок в Ізраїль потрапляє небагато, тож Марк щороку набиває в Києві валізу нових видань. А вже після того — на потяг і до Сімферополя.

 

І нарешті, Богдан Б., мультимільйонер, власник будівельної компанії. Він вирушає до Криму з власного острова в Конча-Заспі у супроводі охоронця та водія. По дорозі Богдан має зробити кілька ділових зупинок і опиниться на Тарханкуті рівно через два дні. Власне, так само, як Марк і Андрій.

 

Ви вже достатньо заінтриговані? А розв’язка, насправді, проста.

 

Йдеться про трьох друзів дитинства, які щороку зустрічаються в Криму. Вони приїздять туди з різних куточків світу, кидаючи всі свої справи. Розбивають у дикій місцині півострова намет, ловлять рибу, ходять в гори, готують вуху на вогнищі. І так щоліта протягом ТРИДЦЯТИ років. Чому? Відповідь проста: вони колись зарили на цьому березі пляшку портвейну з клятвою дружити завжди…

 

Гарного Вам літа, панове!
І вір­них друзів!

 

Оксана Підсуха (Чижевська),
Головний редактор

 

Анонс номера